Rengeteg építőanyagot használtak fel a Pannon Egyetem felújítása során
Referenciák
A kampusz nyolc épületének felújítása során mintegy 15 ezer négyzetméter homlokzat hőszigetelését végezte el a kivitelező, amelyhez a Cemix gyártotta és szállította az alapanyagokat, az ásványgyapotos és polisztirolos hőszigetelő elemek mellett 50 tonna színezővakolatot és 140 tonna ragasztótapaszt.
A munkálatok volumene

A nagyszabású épületenergetikai beruházás a Pannon Egyetem alsó kampuszának csaknem összes épületét érintette. A Cemix javarészt modern hőszigetelő rendszereivel támogatta a projektet, de a pincék felújításához is hozzájárult szárító vakolatrendszereivel. Volumenét tekintve a hőszigetelési munka képviselte a nagyobb arányt. A különböző épületek esetében többféle szigetelési vastagsággal és anyaggal dolgozott a kivitelező, ásványgyapotos és polisztirolos rendszert egyaránt alkalmaztak.

A felhők között is dolgoztak

Érdemes kiemelni az I épületen végzett munkákat, amely 50 méter fölé nyúlva a legmagasabb építménye a campusnak. Felülete megközelíti a 4000 négyzetmétert, hőszigeteléséhez ásványgyapot elemeket alkalmaztak. Itt mind a ragasztáshoz, mind a háló beágyazásához a Cemix Styrokleber extra ragasztóját használták, a vakoláshoz pedig a cég SiliconOLA nevű termékét, ami időtálló, öntisztuló és kiváló algagátló tulajdonságú. Ilyen magasságban és ekkora felületen komoly szélterheléssel számolhatunk, ezért a hőszigetelő táblák rögzítését süllyeszthető, hőhídmentes dübelezéssel kellett kialakítani.

A helyszínen választották ki a színt és a struktúrát

Azokon az épületeken, ahol polisztirollal hőszigeteltek, a StrukturOLA Dekor nevű műgyantás színezővakolatot alkalmazta a kivitelező. A vakolatalapozó mindegyik esetben a Putzgrund volt. A szín és a struktúra kiválasztásához a Cemix szakembereinek bevonásával helyszíni egyeztetéseket tartottak. A nagy felületeket és az időjárás hatásait figyelembe véve végül a kapart 2-es struktúra mellett döntöttek.